Teden učenja na daljavo je za nami. Za vse, tako za učitelje kot učence in za vas, starše, je pomenil korak v neznano, saj se s tem načinom dela do sedaj še nismo srečali. Kljub začetniškim težavam in preobremenjenosti  sistema, ki se občasno še vedno pojavlja,   lahko ocenimo, da smo se vsi zelo (po)trudili.  Učitelji se trudijo, da učencem poleg učne snovi posredujejo tudi predloge, kaj zanimivega lahko še počnejo v teh dneh. Naj vas spomnimo še na oddajo  Izodrom z izobraževalno in razvedrilno vsebino, ki jo  vsak dan ob 9.10 pripravlja televizija SLO1.

V prvem tednu smo se ukvarjali predvsem z vzpostavitvijo sistema. Verjetno bo naše druženje na daljavo trajalo dlje, kot je bilo predvideno, zato želimo čimprej pridobiti informacije o opremljenosti učencev za tak način dela.

Če tega še niste storili, prosimo, da razrednike čimprej seznanite:

• ali imajo učenci na voljo računalnik (prenosnik, tablico) za šolsko delo,
  • ali imajo dostop do interneta,
  • ali so se uspešno prijavili v eAsistent za učence (večina stikov z učitelji poteka preko kanalov v Komunikaciji)

Še nekaj obvestil:

• Tajništvo prav tako dela na domu, zato je dosegljivost samo preko elektronske pošte na tajnistvo@os-pivka.si.
  • Starše 3. razreda obveščamo, da poskusno preverjanje znanja (NPZ) odpade.
  • Preloženi so vsi roki za vpis v srednje šole. Vsi vpisni listi, ki so bili že poslani, bodo upoštevani.

Zahvaljujemo se vam za sodelovanje, podporo in strpnost. Skupaj nam bo uspelo.

#ostanimodoma