Evropski teden mobilnosti   je tradicionalna evropska pobuda, ki lokalne skupnosti spodbuja k uvedbi in promociji trajnostnih prometnih ukrepov, in poteka med 16. in 22. septembrom, ko se zaključi z Dnevom brez avtomobila.

Tudi učenci OŠ Pivka smo tega dne parkirišče in enosmerno cesto mimo šole spremenili v igrišče in  ju slikovito porisali s kredo.

V sodelovanju s Svetom za preventivo in vzgojo v cestnem prometu pa  smo poizkusno izvajali projekt PEŠBUS. Tega dne smo organizirano spremljali učence od 2. do 4. razreda, ki živijo na Kosovelovi ulici Kolodvorski cesti do šole. Pot je bila tako priložnost za gibanje in druženje ter vzpodbujanje vzgoje o prometni varnosti. Učenci so bili nad takim »prevozom« navdušeni, nekateri pa so nam zaupali, da so  prvič prišli  v šolo peš.