Skoči na glavno vsebino

Cilji sheme šolskega sadja

V letošnjem šolskem letu  bo šola ponovno sodelovala v evropskem projektu – šolski shemi razdeljevanja sadja in zelenjave, pa tudi mleka oziroma mlečnih izdelkov. Vsi učenci naše šole bodo tako dobili dodaten brezplačen kos sadja ali zelenjave ali mleka oziroma mlečnih izdelkov.

Cilj Šolske sheme je povečanje uživanja sadja in zelenjave ter mleka in mlečnih izdelkov pri otrocih, saj se prehranske navade oblikujejo v otroštvu. Prispevala naj bi k spodbujanju zdravih prehranskih navad in uživanju lokalno pridelane hrane.

V strategiji izvajanja Šolske sheme  je med drugim določen seznam upravičenih vrst sadja in zelenjave, mleka ter mlečnih izdelkov, pri čemer se bo upoštevala razpoložljivost le- teh pri slovenskih pridelovalcih oz. predelovalcih.

Šole bomo v Šolski shemi izvajale spremljevalne izobraževalne dejavnosti, kot si jih bo vsaka šola načrtovala na začetku šolskega leta, usmerjene pa bodo v izobraževanje otrok o dobrih prehranskih navadah, lokalnih prehranskih verigah, ekološkem kmetovanju, trajnostni pridelavi ipd.

Sadje bo učencem na voljo vsako sredo po drugi šolski uri ali  med glavnim odmorom in nato še do 13.30 v sadnem kotičku jedilnice.

 

(Skupno 967 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost