Varna pot v šolo

Otrok naj odide v šolo pravočasno. Hodi naj po pločniku. Če na poti ni urejenega pločnika, naj hodi po levi stani ceste, v nasprotni smeri kot poteka promet.

Za prvošolčke zakon določa, da morajo imeti spremstvo na poti v šolo in domov. Spremljevalci so lahko tudi otroci, stari od 10 do 14 let, če to dovolijo starši otroka.

Učenci prvih in drugih  razredov naj okoli vratu nosijo rumene rutice. Če prihajajo ali odhajajo v mraku, naj nosijo svetla odbojna telesa, npr. kresničko.

Učenci matične šole, ki so od šole oddaljeni več kot 4 km, imajo zagotovljen prevoz v šolo in iz nje.

Vozni red je objavljen na spodnji povezavi. Ob petkih ni drugega odvoza.

PRAVILA ZA UČENCE, KI SE VOZIJO S ŠOLSKIM AVTOBUSOM

Z neprimernim obnašanjem na avtobusu lahko učenci ogrožate svojo varnost in varnost ostalih, zato je obvezno, da upoštevate naslednja pravila:

1. Upoštevamo voznikova navodila.
  2. Vozniku smo na njegovo željo, dolžni pokazati letno avtobusno karto.
  3. Med vožnjo smo pripeti z varnostnim pasom.
  4. Med vožnjo ne motimo voznika.
  5. Na avtobusu ne kričimo in se ne sprehajamo.
  6. Prepovedano je zadrževanje praznega sedeža.
  7. Do ostalih učencev, voznika in starejših oseb se obnašamo spoštljivo.
  8. Med vožnjo ne uživamo hrane in pijače.

Sprememba Šolski prevozi v šolskem letu 2023 2024 od 29.1.24

Drugi odvoz je štirikrat tedensko, in sicer: ob ponedeljkih, torkih, sredah in četrtkih.

Načrt šolskih poti

(Skupno 1.851 obiskov, današnjih obiskov 1)