Neobvezni izbirni predmeti

Tudi v šolskem letu 2019/20 se uporabljajo določbe Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o osnovni šoli (Uradni list RS, št 63/13), ki določajo izvajanje neobveznih izbirnih predmetov od 4. do 9. razreda.

Učenec lahko izbere eno ali dve uri izbirnih predmetov oziroma se za obiskovanje izbirnega predmeta sploh ne odloči. Če pa se zanj odloči, mora predmet v določenem šolskem letu obiskovati in je iz njega tudi ocenjen.
Izbirni predmeti so praviloma enourni, izjema je tuj jezik, ki se poučuje v obsegu 2 ur tedensko.

V 4., 5. in 6. razredu je predvideno izvajanje naslednjih neobveznih  izbirnih predmetov: drugi tuji jezik, umetnost, šport, računalništvo in tehnika.

V 7., 8. in 9. razredu se kot neobvezni izbirni predmet izvaja poučevanje drugega tujega jezika.

OBLIKOVANJE SKUPIN
Skupine učencev za NIP se oblikujejo za vsako šolsko leto posebej. Pouk NIP se bo izvajal, če bo zanj prijavljenih najmanj 12 učencev.  V nadaljevanju so kratki opisi neobveznih izbirnih predmetov, ki bi jih šola lahko izvajala glede ne kadrovske možnosti.

Izbirni postopek za 2. triado bo letos potekal preko spletne aplikacije eAsistent za starše in bo odprt od 17. aprila do 3. maja 2019. Za izvedbo izbirnega postopka mora imeti vsaj eden izmed staršev vsaj osnovni brezplačen paket eAsistent. Če tega nimate, bo učenec prijavo na obvezne izbirne predmete opravil na šoli po predhodnem dogovoru.

Vsi predstavljeni izbirni predmeti se ne bodo mogli izvajati, saj nas omejuje število skupin, ki jih šola lahko glede na število učencev oblikuje, tako da se bodo izvajali tisti, za katere bodo učenci pokazali največ zanimanja.  Učitelji – izvajalci bodo učencem za lažjo odločitev posamezni predmet tudi predstavili.

(Skupno 296 obiskov, današnjih obiskov 1)