Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 25. 11. 2019, je v šolski knjižnici potekalo drugo bralno srečanje v okviru projekta Medgeneracijsko branje. Devetim osmošolcem in sedmim učiteljicam so se v šolski knjižnici pridružili trije upokojenci, člani krožka Beremo skupaj, ki deluje v okviru Društva upokojencev Pivka. Na OŠ Pivka namreč že peto leto sodelujemo v tem projektu. V dar dobimo mladinske knjige, predvsem mladinske romane, ki jih vsi bralci srečanja preberemo. O prebranem se nato pogovarjamo in izmenjujemo mnenja. Ker je naša skupina starostno mešana, so tudi naši pogledi lahko zelo različni. Vsi pa se učimo drug od drugega: mlajši od starejših in starejši od mlajših. Branje nas torej poveže.

Tokrat smo medse povabili prav posebno gostjo, vodjo projekta mag. Tilko Jamnik, veliko poznavalko in promotorko branja in mladinske književnosti pri nas, ki je tudi vodila srečanje. Pogovarjali smo se o mladinskem romanu Kit na plaži, v katerem avtor Vinko Möderndorfer obravnava tematiko drugačnosti. Pogovor je bil zelo sproščen ter poučen in prav vsi smo bili navdušeni nad romanom. V prijetnem vzdušju je naše srečanje hitro minilo.

 

(Skupno 236 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost