Osnovna šola Pivka je bila uspešna na razpisu za dodelitev Erasmus akreditacije za obdobje 2023-2027 na področju šolskega izobraževanja.

Akreditacija Erasmus je orodje, namenjeno organizacijam, dejavnim na področju poklicnega izobraževanja in usposabljanja, splošnega šolskega izobraževanja ter izobraževanja odraslih, ki želijo vzpostaviti kakovostne čezmejne izmenjave in sodelovanje.

Za odobritev akreditacije je šola izdelala svoj razvojni načrt za izvedbo visokokavostnih aktivnosti mobilnosti v okviru širših prizadevanj za razvoj svoje organizacije. Z dodelitvijo je šoli v okviru ključnega ukrepa 1 programa Erasmus omogočeno vsakoletno financiranje mobilnosti in aktivnosti učencev, učiteljev in vzgojiteljic v Vrtcu do leta 2027.

Cilj šole v obdobju 2023 – 2027 je:

Izboljšanje kakovosti poučevanja in učenja prek:

• podpiranja strokovnega razvoja učiteljev, vzgojiteljic, ravnateljice in drugega šolskega osebja;
  • spodbujanja uporabe novih tehnologij in inovativnih metod poučevanja;
  • izboljšanje učenja jezikov in jezikovne raznolikosti v šoli;
  • podpiranja izmenjave in prenosa najboljših praks na področju poučevanja.

Prispevati k oblikovanju Evropskega izobraževalnega prostora:

• krepiti čezmejne izmenjave in izvajanje visokokakovostnih projektov mobilnosti;
  • omogočiti, da učna mobilnost postane realna možnost za vse učence;
  • spodbuditi priznavanja učnih izidov, ki so jih učenci, učitelji in vzgojiteljice dosegli med mobilnosti na evropskih šolah oz. organizacijah.

Koordinatorka Erasmus+ projektov mag. Mirjam Francetič

ERASMUS+ AKREDITACIJA – šolsko leto 2023/2024