Skoči na glavno vsebino

Kljub virusu, ki preti na vsakem koraku našega vsakdana, se sodelovanje z evropskimi šolami v sklopu projekta Erasmus+ nadaljuje. Ker je malo verjetno, da bomo v tem šolskem letu uresničili katero od planiranih mobilnosti, smo se odločili, da jih izvedemo virtualno. In tako so v sredo, 9.12.2020, naši učenci prvič virtualno srečali  s sovrstniki iz Poljske v sklopu novega Erasmus+ projekta pod naslovom  EU vrednote za inkluzijo. Na srečanju, ki je bilo  po njihovem mnenju prekratko, so med drugim spregovorili o Covidu-19 in trenutnem stanju v lastni državi, kako se  vsaka izmed njih  spoprijema  z virusom  in  kako so se zaradi tega  spremenila tudi njihova življenja. Razpravljali so o pomembnosti evropskih vrednot in evropskega  sodelovanja, ki še posebno v trenutnih razmerah predstavlja upanje na svetlejšo   prihodnost. Navdušeni nestrpno čakajo na naslednje srečanje.

Magdalena Bobek

(Skupno 145 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost