Skoči na glavno vsebino

V petek, 7. 6. 2024, smo se z učenci Osnovne šole Pivka, ki se učijo italijanščino in  španščino ter tistimi, ki so opravili angleško bralno značko, podali na izlet v zabaviščni park Movieland – deželo filmov Hollywood – v Italiji. Tam smo se prepustili številnim dogodivščinam in atrakcijam, ki jih ponuja park. V številnih studi-ih Movielanda smo tako preživeli nepozaben dan v družbi filmskih junakov in adrenalinskih atrakcij. Preizkusiti smo simulator podmornice U57, ki nas je popeljala v globine morja, se s stolpa Hollywood Tower s prostim padom spustili 50 metrov globoko, premagali nasprotnike v simulatorju in 5D tehniki, se v divji vožnji pridružili policistom s filma Policijska akademija ter se z Antares odpravili v vesolje in izkusili gravitacijo…  za najpogumnejše pa sta bila nedvomno hiša groze – Holmes Hotel – ter vlakec smrti Diabolik Invertigo. Ko nam je postalo vroče, smo se hodili hladit na razne vodne atrakcije…no…včasih nas je kar malo preveč zalilo in ohladilo…

Po končanih ogledih nas je pot vodila še do Gardskega jezera, kjer smo imeli krajši postanek v prikupnem mestecu Peschiera del Garda. Ob sprehodu po prečudovitem ribiškem mestecu smo si privoščili slasten italijanski »gelato«.

(Skupno 118 obiskov, današnjih obiskov 4)
Dostopnost