Skoči na glavno vsebino

IMG_0340IMG_0339

Na Osnovna šoli Pivka se je v letošnjem šolskem letu 8.b razred, z učiteljico Marizo Golle, vključil v mednarodni projekt Branje ne pozna meja. Povezali smo se z Osnovno šolo Ivana Gorana Kovačića iz Vrbovskega v Gorskem kotarju. V projektu se v slovenskih osnovnih šolah berejo prevodi literarnih del hrvaških pisateljev, v hrvaških šolah pa prevodi slovenskih pisateljev. Književna dela se berejo na glas, dejavnosti po branju pa se navezujejo na učni načrt oziroma se medpredmetno povezujejo s šolsko knjižnico. Tako so naši učenci pri pouku in doma brali Čudovite dogodivščine vajenca Hlapića, s to knjigo so tudi sodelovali na Noči knjige, ki je bila izvedena na šoli ter izdelali svojo knjigo in bralna kazala, učenci hrvaške šole pa so brali knjigo Dese Muck Lažniva Suzi. Pri aktivnostih v projektu, predvsem pri izdelavi izdelkov na Noči knjige, je učence usmerjala in vodila tudi učiteljica Lucija Škvarča.

Na zaključnem srečanju 5. maja v Vrbovskem so nam gostitelji v krajšem programu predstavili svoj kraj, šolo, njene dejavnosti ter njihovo prebrano literarno delo. Ogledali smo si tudi krajevne znamenitosti, in sicer pravoslavni muzej in kanjon Kamačnik, kar je razširilo in dopolnilo učenčeva pridobljena znanja. Gostili so nas tudi na lokalnem radiu v oddaji Znanje je moć, kjer smo skupno učiteljice in učenci predstavili svoje delo v projektu ter bralne aktivnosti, ki potekajo na obeh šolah. Učenci so bili navdušeni nad srečanjem, zelo hitro so se spoznali in sodelovali v družabnih in športnih igrah. Z veseljem pričakujemo učence in učiteljice iz Vrbovskega, ki nas bodo obiskali jeseni v naslednjem šolskem letu, saj tudi taka vrst bralne dejavnosti spodbuja učence k branju in razumevanju besedil.

mag. Mirjam Francetič, vodja šolske knjižnice

 

(Skupno 104 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost