Skoči na glavno vsebino

Za namen poučevanja in usposabljanja v okviru projekta Erasmus+ ˝Numeracy and Literacy through Codings and Robotics˝ so štiri učiteljice Osnovne šole Pivka v mesecu novembru izvedle mobilnost na šolo Agrupamento de Escolas da Batalha na Portugalsko. Mobilnosti v projektu so zanimiv način, da se učitelji znotraj evropskih izobraževalnih sistemov seznanijo z novimi učnimi metodami in orodji in to znanje prenašajo na učence. Naš projekt se osredotoča na poučevanje računanja in pismenosti s pomočjo kodiranja in robotike. Že zelo majhni otroci, še preden pišejo in črkujejo, se lahko tako naučijo temeljev kodiranja. S tem že zelo zgodaj pripravljamo generacije naše prihodnosti na prihodnja delovna mesta, ki še ne obstajajo, bodo pa v bodoče pomembna.

Cilj mobilnosti je bil udeležiti se delavnic, ki so jih pripravile portugalske učiteljice z njihovimi učenci in spoznati nova učna orodja za delo pri pouku. Tako smo usvojili ali poglobili svoje znanje o poučevanju s pomočjo Bee Bot-kov, ki se uporabljajo za podporo učenju in poučevanju  pri različnih učnih predmetih, od kodiranja ali modeliranja besedil za literaturo, do matematike. Udeleženke smo še spoznale uporabo programov Microbit, Minecraft, Astro pi, QR Code ter 3D Print pri pouku. Seveda pa smo si med izmenjavo ogledali tudi kulturne in zgodovinske znamenitosti kraja.

mag. Mirjam Francetič, koordinatorica mednarodnih projektov

(Skupno 221 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost