Skoči na glavno vsebino

Tudi letos smo se učenci in učiteljice na Osnovni šoli Pivka pridružili mednarodnemu dogodku Noči knjige, ki podpira branje ter spodbuja dvig bralne kulture in pismenosti, in sicer se je to zgodilo v petek, 21. aprila od 18. ure pa vse do 1.ure ponoči. Letos obeležujemo 150-letnico rojstva velikega pripovednika Frana Milčinskega, obenem pa 100 let izida prve slovenske slikanice Martin Krpan ter 200 let, odkar se je na angleškem podeželju rodila čudovita pisateljica Jane Austen. Tako so morali tudi učenci, ki so se želeli udeležiti Noči knjige prebrati slikanico Martin Krpan in pravljice Frana Milčinskega ali Butalce. To je bila vstopnica na Noč knjige, ki smo jo začeli s kratkim kulturnim programom, nadaljevali z ˝obiskom Martina Krpana˝ in likovnim ustvarjanjem. Seveda pa ni manjkal niti pohod z lučkami, branje ter spanje v šoli v spalnih vrečah s knjigo v rokah. Zjutraj pa so se učenci pogostili še z zajtrkom in pravljico za slovo.

mag. Mirjam Francetič, vodja šolske knjižnice

 

(Skupno 203 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost