Skoči na glavno vsebino

V okviru nacionalnega projekta za študente Svet v učilnici (World in Classroom), ki ga podpira CMEPIUS, nas je obiskala na šoli študentka turizma iz Moldavije. V Slovenijo je prišla preko programa Erasmus+ in študira na Ekonomski fakulteti v Ljubljani.

Zanjo je bila to odlična priložnost, da je slovenskim učencem in učiteljem, predstavila sebe, svojo državo, kulturo in jezik, obenem pa tudi sama spoznala našo šolo, vzgojno-izobraževalni sistem in Pivko. Učenci in učiteljice so z njenim obiskom preživeli drugačen vsakdanjik v šoli, spoznali Moldavijo in njeno kulturno dediščino, jezik prebivalcev ter njihove navade in običaje. Poleg tega so osvežili angleški jezik v praksi, saj so študentki Adelini postavljali veliko zanimivih vprašanj.

mag. Mirjam Francetič

  

(Skupno 114 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost