Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 10. decembra, so si učenci 7., 8. in 9. razreda v Linhartovi dvorani Cankarjevega doma ogledali opero za mlade z naslovom Všeč si mi.

To je prvo slovensko operno delo, napisano za mlade pevce, pevske soliste in instrumentalni ansambel. Med pevci, ki nastopajo v operi, je tudi naša osmošolka Anja Sotlar.

Besedilo z aktualno begunsko tematiko je napisal pesnik Milan Dekleva, glasbo pa skladatelj Damjan Močnik.

Pred ogledom opere smo želeli učence spodbuditi k razmišljanju in pogovoru o tem, da begunske zgodbe niso aktualne samo v današnjem času. Zato smo jim naročili, naj med sorodniki, prijatelji ali znanci poiščejo in zapišejo zgodbo osebe, ki je morala v svet za boljšim življenjem. Ogledali so si tudi TV prispevek o petnajstletnem beguncu Erfanu, ki je v Slovenijo prišel brez staršev in živi v Dijaškem domu Postojna. Vse to je pripomoglo, da so učenci lahko zbrano spremljali operno predstavo.

 

 

(Skupno 100 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost