Skoči na glavno vsebino

Na OŠ Pivka je postala že tradicija, da v času novoletnih počitnic, v okviru šolskega projekta Bralne dejavnosti med počitnicami, obiščemo z lučkami okrašeno mesto v Sloveniji. Običajno je bila to Ljubljana, letos pa smo se podali malo dlje, v praznično Celje.

Res, da je bila vožnja z vlakom do našega ciljnega mesta nekoliko daljša, vendar smo jo uspešno premagali z branjem knjig in veselim klepetanjem med seboj. Po prihodu v knežje mesto smo se podali v Osrednjo knjižnico Celje. Prijazne knjižničarke, na čelu z gospo Mojco, so nas ob pomoči odlomkov iz knjig popeljale po knjižnici. Ogledali smo si način izposoje in vračila knjižničnega gradiva na samopostrežnem knjigomatu. Z brskanjem po knjigah smo reševali uganke ter si štirje izžrebani srečneži prislužili tudi nagrade. Vrnitev v samo jedro mesta smo popestrili z vzponom na manjši hrib po devetdesetih pokritih lesenih stopnicah do cerkvice sv. Cecilije, od koder se odpira pogled na mesto. V stolnici smo si ogledali jaslice. Ker so se naši želodčki začeli že pošteno oglašati, smo zavili v picerijo Pri prijatlih. Prijazen lastnik nam je toliko časa prinašal pice na mize, dokler nismo bili vsi zelo, zelo siti. Po poznem kosilu nas je presenetila pravljična vila in nas povabila v Pravljično deželo na Mestnem trgu. Prisluhnili smo nastopajočim, nekateri so pravljičnimi vilami tudi zaplesali ter pričakali prihod dedka Mraza. Na trgu smo prepoznali znano slovensko pevko Aljo in se z njo za spomin fotografirali. Sprehodili smo se še med stojnicami s praznično ponudbo in kupili nekaj spominkov zase oz. svoje domače. Pod zaveso svetlečih lučk smo se, mimo velike novoletne jelke, vrnili na železniško postajo in se odpeljali proti domu. Kljub deževnemu vremenu, kateremu se nismo dali preveč motiti, smo v družbi naših učiteljic spremljevalk preživeli sproščen, zabaven in tudi poučen obisk pravljičnega Celja.

Kristina Vatovec

 

dav

(Skupno 109 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost