Skoči na glavno vsebino

Spočiti smo se prebudili v torkovo jutro in že z jutranjo telovadbo razmigali naša telesa. Tudi v nadaljevanju dneva je bilo priložnosti za gibanje veliko. Najprej smo se peš odpravili proti Strunjanu, opremljeni s palicami za nordijsko hojo. Pot ni bila kratka, vodila nas je mimo številnih naravnih lepot. Naša prva postojanka je bil Krajinski park Strunjan, kjer smo imeli možnost videti soline, ki se še danes deloma uporabljajo za pridobivanje soli. Povzpeli smo se vse do Strunjanskega križa, kjer se nam je odprl pogled na čudovit Mesečev zaliv. Popoldanske ure smo namenili raziskovanju morske obale. Visoki valovi so spoznavanje priobalnih živalskih vrst oteževali, a smo s pomočjo učiteljice CŠOD kljub temu uspeli najti in opisati nekaj primerov živalskih vrst. Zanimivo je bilo tudi krajše predavanje o ribolovu. V lovljenju rib smo se preizkusili tudi sami – tokrat samo na suhem.

Naši dnevi so polni aktivnosti, zato se prijetno utrujeni veselimo tudi večerne sprostitve in počitka.

(Skupno 178 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost