Skoči na glavno vsebino

Slovenski otroški zbor je projektni zbor, nad katerim so pevci naše osnovne šole zelo navdušeni. Vsako leto konec junija se z izbranimi pevci iz vse Slovenije in zamejstva za teden dni ,,preselijo” v Ljubljano. Pod  vodstvom priznanih zborovskih dirigentov prepevajo in se družijo, teden pa zaključijo z dvema koncertoma.
Med 89 pevci, ki so letos opravili avdicijo, je bilo kar 14 učencev naše šole: Lara Abram, Eva Dekleva, Veronika Hreščak, Nika Kaluža, Nara Pia Milavec, Hana Tia Milavec, Timotej Penko, Ivana Penko, Leja Rojc, Špela Ronzullo, Livija Smrdel, Nika Sotlar, Žiga Turnšek in Veronika Uršič.
Poleg Damjana Močnika, ki je gonilna sila tega pevskega projekta, je pevce letos vodil Tony Margeta, švedski glasbeni pedagog in zborovodja s slovenskimi koreninami. Zbor je 1. julija v okviru Festivala Lent nastopil v Unionski dvorani v Mariboru, naslednji dan pa v cerkvi Marije Pomočnice na Rakovniku v Ljubljani.
 

(Skupno 482 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost