Skoči na glavno vsebino

Pevci naše šole že vrsto let sodelujejo v Slovenskem otroškem zboru.

Letos je avdicijo opravilo osem pevcev otroškega oz. mladinskega zbora: Vita Juvan, Julija Kobal, Julija Kristan, Ambrož Penko, Nika Sotlar, Maja Stavanja, Rebeka Šabec in  Veronika Uršič, pridružil pa se jim je še Žiga Turnšek, ki je šolanje pri nas zaključil v lanskem šolskem letu.

Teden dni so pevci z vseh koncev Slovenije preživeli v Zavodu sv. Stanislava v Ljubljani. Dnevi so bili večinoma napolnjeni z glasbo in petjem, našel pa se je čas tudi za druženje, zabavo ter razne delavnice in seveda za ogled nogometne tekme. Skupaj z gostujočim pevskim zborom Toronto Children’s Chorus iz Kanade so mladi pevci pripravili dva koncerta – v baziliki Marije, Božje Matere na Sveti Gori in v Veliki dvorani Marjana Kozine v Slovenski filharmoniji in s svojim ubranim petjem navdušili številno občinstvo.

Prispevek o Slovenskem otroškem zboru si lahko ogledate na povezavi ( 10.03 )

https://365.rtvslo.si/arhiv/primorska-kronika/175057405

(Skupno 101 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost