Skoči na glavno vsebino

Tema letošnjega otroškega parlamenta je PASTI MLADOSTNIŠTVA. Na prejšnjem srečanju smo šolski parlamentarci izbrali, da bi se radi pogovarjali o prijateljstvu. Delavnica, ki je sledila je bila zanimiva in malce nenavadna. Najprej je vsak na listek napisal svoje mišljenje o tem kaj je prijateljstvo. Nato smo te listke dali v majhne stekleničke in vse skupaj dali v veliko posodo. Vsak je vzel eno stekleničko in prebral listek, ki je bil v njej. Ko smo končali smo naredili recept za NAPOJ PRIJATELJSTVA. Ta recept smo zapisali na plakat. Napoj prijateljstva vsebuje iskrenost, ljubezen, zaupanje, humor in prilagodljivost. Vsaki sestavini smo skupaj določili še eterično olje. Ko je bilo to končano, si je vsak izbral dve sestavini (eterična olja, ki sta predstavljala to sestavino-vrednoto) in ju zmešal v steklenički skupaj z mandljevim oljem. Nastal je pravi napoj prijateljstva, ki smo ga nato podarili svojemu dragocenemu prijatelju.

Tu je še naš recept:

SESTAVINE

  • ISKRENOST (poprova meta)
  • ZAUPANJE (mandarina)
  • HUMOR (rožmarin)
  • PRILAGODLJIVOST (evkaliptus)
  • LJUBEZEN (sivka)

POSTOPEK

V čašo prijateljstva vlijemo 5 fl (frendilitrov) iskrenosti in zaupanja, dodamo 4 fl ljubezni, 3 fl prilagodljivosti in ščepec humorja. Vse skupaj zmešamo in negujemo, varujemo pred zunanjimi vplivi.

Jelena Malinovič

napoj

(Skupno 50 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost