Skoči na glavno vsebino

Lokalna akcijska skupina za preprečevanje zasvojenosti občin Pivka in Postojna vabi na interaktivno predavanje s priporočili za starše o varni in uravnoteženi uporabi računalnikov, pametnih telefonov in tablic pri mladostnikih, ki bo v torek, 6. 6. 2017, ob 17. uri v Krpanovem domu v Pivki.

»Mladostniki vedno pogosteje prehajajo med različnimi zasloni: televizorjem, igralnimi napravami, pametnimi telefoni, tabličnimi, prenosnimi in namiznimi računalniki.«

Pri vsem tem se ob raznolikih vsebinah in interakcijah staršem porajajo različna vprašanja, na primer

Kdaj svojemu otroku kupiti svoj računalnik ali tablico?

Kako je z omejevanjem uporabe, postavljanjem pravil in dogovori?

Katere vsebine najbolj pritegnejo mladostnike in zakaj?

Katere so primerne in katere neprimerne vsebine?

Kakšne so nevarnosti na spletu?

So morda kakšni škodljivi učinki uporabe? Kaj pa prednosti?

Na predavanju bodo strokovnjaki iz LOG-OUTa predstavili varno uporabo digitalnih naprav in spleta. Predstavili primere prekomerne uporabe in »zasvojenosti« s spletom iz prakse, primere družinskih »e-dogovorov« ter priporočila za zdravo sobivanje v svetu digitalnih dražljajev.

(Skupno 51 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost