Skoči na glavno vsebino

Na Osnovni šoli Pivka smo 21. decembra s šolsko proslavo počastili Dan samostojnosti in enotnosti in hkrati nazdravili novemu letu 2018. Učenci z mentoricama prireditve Mirjam Francetič in Lucijo Škvarča so nam skozi pesmi, ples, glasbo, pripovedi, šege in reke našega ljudskega izročila približali čas najdaljših noči v letu.
Predstavitev koščka stare kulturne dediščine iz pivških krajev nam je popestril zimski večer in v velikem številu povezal mlade in stare obiskovalce prireditve. Dogodek je spremljala glasba, ples ter domače folklorne pripovedi. Obudili smo veliko običajev in praznikov, ki nas vežejo na preteklost in tkejo sedanjost ter poslušali razmišljanje ljudi nekoč, kako so se v tem prelomnem obdobju ubranili nevarnosti in izprosili dobro letino za prihajajoče leto. Stopamo v leto 2018, proglašeno za evropsko leto kulturne dediščine, zato sta voditelja prireditve Manca in Jan poudarila, naj spoštujemo preteklost in plemenitimo sedanjost, z znanjem, s srčnostjo in z ljubeznijo. Gost prireditve je bil ansambel Biseri.

mag. Mirjam Francetič in Lucija Škvarča

      

 

    

 

(Skupno 111 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost