Skoči na glavno vsebino

Danes smo na OŠ Pivka gostili zasedanje Otroškega parlamenta občin Postojna in Pivka. Vodilo Otroškega parlamenta je spodbujanje otrok k sodelovanju v družbenem življenju in izražanje lastnih mnenj o vprašanjih, ki se jih dotikajo. V letošnjem in v prihodnjem šolskem letu je tema parlamenta »Moja poklicna prihodnost«.

Mladi parlamentarci iz OŠ Košana, OŠ Miroslava Vilharja, OŠ Prestranek, OŠ Antona Globočnika in naše šole so predstavili svoje poglede in nekatere rešitve k boljši poklicni usmeritvi učencev. Iz njihovih predstavitev je bilo razvidno, da šole z raznimi aktivnostmi spodbujajo razvijanje različnih spretnosti in sposobnosti, ki jih bodo lahko nekoč unovčili. Poudarili so, da bi si želeli več praktičnih predmetov, kot so obvezen predmet računalništvo s programiranjem, tehnika in gospodinjstvo v vseh razredih.

 

(Skupno 368 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost