Zdrava šola

Zdravje nastaja v kontekstu vsakodnevnega
življenja tam, kjer ljudje živijo,
se imajo radi, se igrajo in delajo.(Ottawe)

Naši šoli so na Nacionalnem posvetu “Zdrav življenjski slog« (11.11.2008 v Ljubljani) podelili certifikat in s tem smo se vključili v Slovensko mrežo zdravih šol.

TAKO JE NAŠA ŠOLA ŽE OD LETA 2008  V MEDNARODNEM PROJEKTU ZDRAVA ŠOLA.

VODSTVO IN DELAVCI ZDRAVIH ŠOL SI BOMO PRIZADEVALI IZPOLNITI NASLEDNJIH 12 CILJEV:

1.    Aktivno bomo podpirali pozitivno samopodobo vseh učencev s tem, da bomo pokazali, da lahko prav vsak prispeva k življenju v šoli.
2.    Skrbeli bomo za vsestranski razvoj dobrih medsebojnih odnosov med učitelji in učenci, med učitelji ter med učenci.
3.    Potrudili se bomo, da bodo socialni cilji šole postali jasni učiteljem, učencem in staršem.
4.    Vse učence bomo spodbujali k različnim dejavnostim tako, da bodo oblikovali raznovrstne pobude.
5.    Izkoristili bomo vsako možnost za izboljšanje šolskega okolja.
6.    Skrbeli bomo za razvoj dobrih povezav med šolo, domom in skupnostjo.
7.    Skrbeli bomo za razvoj povezav med osnovno in srednjo šolo zaradi priprave skladnega učnega načrta zdravstvene vzgoje.
8.    Aktivno bomo podprli zdravje in blaginjo svojih učiteljev.
9.    Upoštevali bomo dejstvo, da so učitelji in šolsko osebje zgled za zdravo obnašanje.
10.    Upoštevali bomo komplementarno vlogo, ki jo ima šolska prehrana pri učnem načrtu zdravstvene vzgoje.
11.    Sodelovali bomo s specializiranimi službami v skupnosti, ki nam lahko svetujejo in pomagajo pri zdravstveni vzgoji.
12.    Vzpostavili bomo poglobljen odnos s šolsko zdravstveno in zobozdravstveno službo, da nas bo dejavno podprla pri učnem načrtu zdravstvene vzgoje.

Šolska koordinatorka projekta Nadja Černetič