Skoči na glavno vsebino

V času zimskih počitnic, 1. marca smo učenci in učiteljice Mirjam, Nadja, Slavka, Lucija in knjižničarka Osnovne šole Pivka izvedli bralno dejavnost Branje je pustolovščina. V Pokrajinskem muzeju Koper smo prisostvovali delavnici z naslovom Lov na zaklad in si ogledali celoten muzej. V muzeju smo doživeli lepoto in blišč renesančnega in beneškega obdobja Kopra, saj v njem hranijo čudovite najdbe iz prazgodovinske in rimske dobe. V čudoviti palači Belgramoni Tacco, kjer je nastanjen muzej, hranijo plemiške grbe, slike, orožje, renesančne kipe, starinska glasbila, pa tudi medalje in uniforme obdobja novejše zgodovine. Učenci so bili zelo zvedavi in uživali v pripovedovanju kustosa ter neutrudno ˝iskali zaklad˝. Obiskali smo tudi knjižnico Srečka Vilharja v Kopru, mladinski oddelek, kjer nam je knjižničarka pripravila učno uro Navajanje učencev na samostojne uporabnike knjižnice. Učiteljica Lucija jim je predstavila kulturne znamenitosti mestnega jedra, kjer je dolgoletna vladavina Beneške republike zapustila čudovito arhitekturno zapuščino. Dan smo zaključili s sprehodom ob morju in ogledom pristanišča s pomolom ter se zabavali na igralih v parku. Vsak učenec je pojedel še kos pice, nato pa smo razigrani in polni vtisov odpotovali z vlakom v Pivko.

Nadja Slavec in mag. Mirjam Francetič, Osnovna šola Pivka

(Skupno 226 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost