Šolska prehrana

Hrana izraža našo povezanost z zemljo. Vsak grižljaj vsebuje življenje sonca in zemlje. Do katere mere se nam hrana razkrije je odvisno od nas samih.

Thich Nhat Hanh
Zdrava, raznovrstna, predvsem pa uravnotežena prehrana je osnova za dobro počutje, zdravje, za notranjo in duševno uravnovešenost, zbranost ter vitalnost.
Na šoli se še posebej trudimo, da pripravljamo raznovrstno hrano, ki omogoča zdrav razvoj posameznika.
ORGANIZACIJA PREHRANE
Za učence v šoli pripravljamo štiri obroke dnevno: zajtrk (samo za učence v jutranjem varstvu,  v primeru, da je prijavljenih vsaj 10 otrok), dopoldansko malico, kosilo in popoldansko malico.
Kosila pripravljajo v centralni kuhinji v vrtcu, od koder jih vozimo v razdelilno šolsko kuhinjo. Zajtrk in malice pripravljamo v šolski kuhinji.
Če učenec potrebuje dietno prehrano, vodjo prehrane na začetku šolskega leta o tem pisno obvesti. Priložiti mora tudi zdravniško potrdilo in zdravniško predpisano dieto. Vodja šolske prehrane je Anja Kotar.
(Skupno 2.537 obiskov, današnjih obiskov 1)