Devetletna osnovna šola

Šola sledi smernicam prenovljenega programa in v pouk vnašamo nove, aktivnejše metode in oblike poučevanja. Učitelji načrtujejo svoj pouk timsko, kar še prispeva h kvalitetnejši izvedbi programa. Spremenjeni 40. člen ZOsn daje šoli možnost, da pri posameznih predmetih v predpisanem obsegu  organizira pouk v manjših skupinah. Od 4. do 7. razreda se pouk v manjših učnih skupinah lahko organizira pri slovenščini, matematiki in angleščini v obsegu največ 1/4 ur, v 8. in 9. razredu pa se pouk pri navedenih predmetih v manjših učnih skupinah lahko organizira vse leto.
Učenci tretjega triletja poleg predpisanega predmetnika izberejo še najmanj dve uri izmed širikega nabora obveznih  izbirnih predmetov. Učenec, ki obiskuje glasbeno šolo z veljavnim programom, je lahko v celoti oproščen pri izbirnih predmetih ali pa le pri eni uri tedensko.
Učenci 1. razreda lahko izberejo neobvezni izbirni predmet – prvi tuj jezik, učenci  od 4. do 9. razreda pa tudi uro ali dve iz nabora neobveznih izbirnih predmetov.

V šolskem letu 2019/20  bodo učenci obiskovali naslednje izbirne predmete:

OBVEZNI IZBIRNI PREDMETI Učitelj

Tehnika Mateja M. Pirjevec
Šport Eva Šuštaršič
Računalništvo Meta Kirn

(Skupno 1.344 obiskov, današnjih obiskov 1)