Skoči na glavno vsebino

V soboto, 21.4.2018, smo se učenci, ki obiskujemo izbirni predmet verstva in etika odpravili na ekskurzijo v Prekmurje. Ogledali smo si:

  • sinagogo in židovsko pokopališče
  • evangeličansko cerkev
  • mesto Lendava

V Ljubljani pa smo si ogledali še:

  • pravoslavno cerkev
  • katoliško cerkev – cerkev sv. Trojice – Uršulinska cerkev

“Na poti v Lendavo sem mislila, da bo ta dan dolgočasen in nezanimiv. Kasneje sem svoje mnenje popolnoma spremenila. Ko so se začele predstavitve, je vse postalo zanimivo. Bila sem zelo zadovoljna, dan je bil poln  novih informacij in predvsem koristen in zabaven”.          Vita

“Ob 7.00 smo se s kombijem odpeljali proti Lendavi. Na poti smo prečkali veliko rek. V Lendavi smo si ogledali sinagogo in izven Lendave še židovsko pokopališče. Kasneje nas je sprejel evangeličanski duhovnik in nam predstavil njihovo delovanje. Peljal nas je tudi na sladoled. Ko smo se vračali domov smo se ustavili še v Ljubljani, kjer smo si ogledali najprej pravoslavno cerkev, nato pa še katoliško – Uršulinsko cerkev. Tam smo spoznavali tudi baročni slog gradnje. Ves dan smo se veliko smejali in se imeli lepo”.                Iza

“Zjutraj smo se z učiteljicami odpeljali proti Lendavi, kjer smo si ogledali sinagogo in spoznavali judovsko vero. Nato smo šli do evangeličanske cerkve. Ko je prišel duhovnik nas je popeljal v cerkev in razložil bistvene stvari evangeličanske vere in  nas nato povabil še na sladoled. Na poti proti domu smo si v Ljubljani ogledali še pravoslavno cerkev, nato pa še katoliško baročno cerkev. Dan je bil zelo poučen in zanimiv”.         Maja

Pred evangeličansko cerkvijo

V sinagogi

(Skupno 87 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost