Skoči na glavno vsebino

OŠ Pivka se je tudi v letošnjem šolskem letu pridružila projektu Medgeneracijsko branje mladinskih del. Našo medgeneracijsko bralno skupino sestavlja 18 navdušenih bralcev – devet devetošolcev, učiteljice in upokojenke, članice krožka Beremo skupaj, ki deluje pri Društvu upokojencev Pivka. V okviru projekta smo izpeljali že dve srečanji.

Drugega srečanja, ki se je odvijalo v ponedeljek, 15. 11. 2021, preko videokonference, so se udeležili tudi učenci in učitelji OŠ Ivana Gorana Kovačića Vrbovsko iz Gorskega Kotarja ter tamkajšnji upokojenci. Šoli namreč že nekaj let sodelujeta v mednarodnem projektu Branje ne pozna meja. Pred srečanjem smo vsi sodelujoči prebrali mladinski roman Lažniva Suzi, ki je nastal izpod peresa slovenske pisateljice Dese Muck, preveden pa je bil tudi v hrvaščino. Na srečanju smo nato izmenjali vtise in mnenja o knjigi ter poklepetali o problemih, s katerimi se je zaradi svojih laži in želje po sprejetosti soočala glavna junakinja, ter o drugih temah, ki jih knjiga ponuja v razmislek.  

Dogovorili smo se, da se v takšni sestavi ponovno snidemo po novem letu.

(Skupno 270 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost