Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 28. 11. 2022, smo se v šolski knjižnici že drugič srečali člani letošnje medgeneracijske bralne skupine, ki jo sestavljamo devetošolci, učiteljice in upokojenci, člani krožka Beremo skupaj, ki deluje v okviru Društva upokojencev Pivka. Sestali smo se, da bi se pogovorili o prebrani knjigi – mladinskem romanu Zvezde vabijo. V sproščenem pogovoru smo razmišljali o temah, ki jih roman nakazuje s svojo zanimivo zgodbo: o pasteh resničnostnih oddaj, o virtualnem in realnem prijateljstvu, o tem, ali zaupati vase ali se podrediti mnenju drugih, ter o samopodobi. Vrednotili pa smo tudi ravnanje posameznih literarnih junakov. V zaključku nam je upokojeni gospod Srečko prebral svojo pesem z naslovom Zvezde vabijo, ki jo je spesnil nalašč za to priložnost.

Udeleženci srečanja smo v dar prejeli knjigo Partljič.doc, v kateri je zbranih šestnajst kratkih besedil slovenskega pisatelja in dramatika Toneta Partljiča. O tej knjigi bo tekel pogovor na našem naslednjem srečanju.

Koordinatorica Tanja Marušič

(Skupno 217 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost