Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 16.2.2017, smo se učenci OŠ Pivka udeležili medobčinskega parlamenta, ki je potekal na OŠ Antona Globočnika. Šola ni gostila samo nas, temveč tudi OŠ Prestranek, OŠ Košana in OŠ Miroslava Vilharja. Rdeča nit srečanja je bila Otroci in načrtovanje prihodnosti. Vsaka šola je imela svojo predstavitev, s katere smo lahko razbrali njihovo stališče o glavni temi. Sledili so kratki pogovori in morebitne pripombe, na koncu pa še splošna glavna razprava, na kateri smo spoznali več sklepov, ki bi nam lahko pomagali pri načrtovanju prihodnosti, kot npr.: sledi svojemu srcu, ne odločaj se na podlagi mnenj in opazk drugih, bodi realist in si ustvarjaj dosegljive cilje, itd.
Po dolgem pogovoru, ki ga je prekinila tudi malica, je sledilo glasovanje za uvrstitev na regijski parlament. OŠ Antona Globočnika je dobila največ glasov, OŠ Pivka pa se je izkazala za drugo uvrščeno, kar pomeni, da se bodo tudi naši predstavniki udeležili otroškega regijskega parlamenta in si prizadevali za uvrstitev v otroški nacionalni parlament.

Zapisala: T.K.

Predstavniki OŠ Antona Globočnika in OŠ Pivka.

Predstavitev učencev naše šole.

(Skupno 466 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost