Skoči na glavno vsebino

V  četrtek, 9. 5. 2019, so se učenci, ki obiskujejo interesno dejavnost šolski radio, odpravili na obisk Radia 94. Kljub slabemu vremenu učencem ni zmanjkalo dobre volje in veselja, ko so se končno znašli pred vhodnimi vrati radijske postaje. In ko so se vrata odprla …,  so se učencem še razširila obzorja.

Ob vodenem ogledu so učenci namreč spoznali, kdo in kaj vse se skriva za tistim, kar sicer slišimo, bistva pa ne vidimo.  Tako so lahko na lastne oči videli, kaj vse je potrebno (po)storiti, preden na radiu zaslišimo glas napovedovalca, prisluhnemo oddaji ali glasbi. Pri delu so pozorno opazovali izkušenega tonskega mojstra in snemanje najavnega bloka.  Sicer pa so tudi sami preizkusili mikrofone in tako sodelovali pri snemanju oddaje Mladi mladim.  V  pogovoru  s  prijaznim voditeljem Sandijem  so med drugim povedali, kaj vse jih zanima,  s  čim  se  radi  ukvarjajo, izdali pa so še nekaj svojih želja.  Prisluhnete jim lahko v sobotni oddaji Mladi mladim na Radiu 94.

(Skupno 257 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost