Skoči na glavno vsebino

Od 22. do 26. oktobra smo na Osnovni šoli Pivka gostili tri učitelje šole CEIP Miguel de Cervantes iz Španije, iz kraja Navalmanzano, in sicer učiteljico angleščine, knjižničarko in učitelja športne vzgoje. Obiskali so nas v okviru projekta Erasmus+ KA1, ki omogoča strokovnemu osebju v vzgoji in izobraževanju pridobiti učno izkušnjo v tujini ter s tem razviti osebni in strokovni razvoj posameznika. Poleg neposrednih vplivov na udeležence pa naj bi aktivnosti znotraj projektov prinesle pozitivne spremembe in razvojne premike tudi znotraj sodelujoče šole gostiteljice.

Tako so španski učitelji pri nas prisostvovali opazovanju pouka in učne prakse na šoli, imenovane job shadowing. Učitelji OŠ Pivka so jim predstavili bralne učne strategije in druge učne metode, ki jih uporabljajo pri pouku. Naši učenci pa so prisluhnili predstavitvam šole, kraja in same Španije, ki sta jih pripravili Lidia in Raquel. Učili so se tudi španskega jezika. Učitelj športne vzgoje Viktor pa je učence obogatil z učenjem športnih iger, ki jih uporabljajo na šoli v Španiji. Tuji učitelji so obiskali tudi otroke v Vrtcu, kjer so prisostvovali učni uri. Zelo so bili navdušeni nad urejenostjo šole in vrtca. V popoldanskem času so si ogledali nekatere bližnje kraje in znamenitosti. Veseli so bili, da so obiskali našo šolo in Slovenijo, saj je bilo to njihovo prvo sodelovanje v mednarodnih projektih.

mag. Mirjam Francetič

(Skupno 133 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost