Skoči na glavno vsebino

Veste, kako se po bosansko ali makedonsko reče medvedu, zimi in rokavicam? Ste morali malo premisliti ali ste besede stresli iz rokava? S podobnimi zagatami se srečujejo učenci iz priseljenskih družin, katerih materni jezik ni slovenščina. Zanje že 5. šolsko leto v okviru projekta Bralna pismenost izvajamo delavnice »Jezične urice«. V sproščenem vzdušju si učenci preko igre in zabave bogatijo besedni zaklad v slovenščini. Decembrske delavnice, ki sta jo vodili pedagoginja Nina Ahčin in učiteljica Jana Špilar Dodič, se je udeležilo dvanajst učencev razredne stopnje. Spoznavali so predmete, povezane z zimo, iskali rešitve prazničnih ugank, poslušali pravljico o lisici in medvedu ter izdelali vsak svojega Božička. Zdaj pa že nestrpno pričakujemo čarobni praznični čas. Na našem druženju je že prijetno zadišalo po njem.

 

????

????

????

(Skupno 281 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost