RAZŠIRJENI PROGRAM

Kot že veste, smo ena izmed 144 šol, ki v šolskem letu 2024/25 prehaja na celoten program razširjenega programa v osnovni šoli (v nadaljevanju RaP), saj del programa oz. 1. področje (Gibanje in zdravje za dobro telesno in duševno počutje) izvajamo že od šolskega leta 2018/19.

V sklopu RAP-a bomo na šoli izvajali različne vsebine, ki bodo nadomestile trenutne ure dopolnilnega in dodatnega pouka, individualne oz. skupinske učne pomoči, neobveznih izbirnih predmetov, interesnih dejavnosti, jutranjega varstva in  podaljšanega bivanja.

Pomembnejša sprememba bo na področju podaljšanega bivanja. Do sedaj je veljalo, da so učenci iz podaljšanega bivanja odhajali kadarkoli. Od tega šolskega leta pa bodo ure odhodov učencev določene s šolskimi urami, ko se bodo končale aktivnosti, na katere bodo prijavljeni. Učenci lahko tako odhajajo domov takoj po pouku (brez kosila), po kosilu ali po posameznih šolskih urah, in sicer ob 11.50, 12.40, 13.30, 14.20 ali 15.10. Po 15. 10 bodo potekale aktivnosti, kjer bodo združeni učenci iz več skupin. Takrat boste lahko otroka prevzeli kadarkoli.

Predstavitev ponujenih dejavnosti si lahko ogledate tukaj. Dejavnosti RaP-a bomo izvajali glede na število prijavljenih učencev. V primeru prevelikega števila prijavljenih otrok bomo tako dejavnost izvajali po skupinah le določeno obdobje. V primeru, da bo število prijavljenih učencev k posamezni dejavnosti RaP-a premajhno, bomo morali predvidene dejavnosti spremeniti, združevati ali opustiti. Takrat, ko učenci ne bodo na izbranih dejavnostih, bodo vključeni v dejavnosti s področja učenja učenja – pisanje  domačih nalog, samostojno učenje in igra.

Skupina za RaP

PODROČJA RAZŠIRJENEGA PROGRAMA