Skoči na glavno vsebino

Učenci, ki so vztrajno obiskovali podjetniški krožek, so odšli na nagradno ekskurzijo v Povir, kjer so si ogledali podjetje Renčelj. Učenka Vanja Vasić je zapisala:

V ponedeljek, 17. 4. 2023, smo obiskali manjše podjetje Renčelj v Povirju. Začetke podjetja sta nam prijazno predstavila gospod Gregor in njegova žena. Gre za družinsko podjetje. Z njuno vztrajnostjo ustvarjata najrazličnejše kozmetične izdelke, katere prodajata v njuni spletni trgovini, najdemo pa jih tudi v hotelih.

Najprej smo si ogledali njun vrt, kjer res pridno delata. Glavni rastlini, ki ju pridelujeta, sta sivka in smilj. Določene izdelke smo lahko tudi poskusili. Pripravili so nam manjšo pogostitev iz dobrot, ki so vsebovale sivko. Medtem, ko smo poskušali dobrote pa nam je gospa predstavila uporabo določenih izdelkov.

Ob zaključku izleta smo si pogledali preostale izdelke, ki jih podjetje ponuja ter si privoščili še sladoled.

Vanja Vasić, 6. a

Mentorici krožka: Ida Femc in Maja Mladenović

(Skupno 324 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost