Skoči na glavno vsebino

…kjer se veselje po obrazi zlije,
kjer mine jeza notránjga prepira,
kjer petje ‘z polnega srca izvira,
zbudé se v srcu sladke harmonije…

Ti Prešernovi verzi so bili uvod v glasbeni večer na odru Slovenske filharmonije ob svetovnem dnevu učiteljev, ki ga vsako leto obeležujemo 5. oktobra. Na povabilo gostitelja, Učiteljskega pevskega zbora Slovenije ”Emil Adamič”, se je tudi naš učiteljski pevski zbor udeležil koncerta, kjer si je oder delili še z osmimi drugimi stanovskimi pevskimi zbori oziroma vokalnimi skupinami.

V dobrih dveh urah smo se na koncertu sprehodili skozi glasbeno zakladnico tako slovenske kot tudi tuje ljudske in popularne glasbe. Rdeča nit večera je bila ljubezen. Ljubezen pa seveda ni ena sama, ljubezni je več in v tem duhu so odmevale pesmi skozi celotni večer.

Nenazadnje nas je, poleg ljubezni do petja, tudi ljubezen do poučevanja in učiteljskega poklica pripeljala do tega slavnostnega dogodka, ki je bil za vse nastopajoče posebno doživetje. Večer se je zaključil z obljubo, da se ob letu obsorej ponovno snidemo.

Občini Pivka se iskreno zahvaljujemo za finančno pomoč.

(Skupno 350 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost