Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 28. septembra, se je v avli OŠ Pivka odvijal prisrčen češko-slovenski večer, ki so ga oblikovali štirje zbori. Kot prve so se predstavile pevke Učiteljskega pevskega zbora iz Pivke z zborovodkinjo Damjano Morel in pianistko Katjo Smrdel Zafred. Občinstvu so obudile spomin na zlate čase slovenske popevke. Sledil je nastop mešanega pevskega zbora K dur iz Kurima, ki ima že obilo glasbenih izkušenj in ga pogosto vabijo na koncertne odre. Repertoar zbora K dur obsega vse od duhovne in klasične glasbe, pa do ljudskih pesmi in popularnih songov. V nadaljevanju večera je na oder stopila Pevska skupina Studenec iz Pivke, ki je bila organizatorica glasbenega večera. Pod taktirko umetniške vodje Irene Rep so pevci omenjene pevske skupine ljubiteljem zborovske glasbe postregli z bogatim glasbenim repertoarjem. Za prijeten zaključek večera je poskrbel Vachov zbor moravskih učiteljic iz Brna. Poslušalcem je ponudil izbor pesmi znanih čeških skladateljev.

Učiteljski pevski zbor pa je na glasbenem odru stal tudi 5. oktobra, ob svetovnem dnevu učiteljev. V Zavodu s. Stanislava v Ljubljani je potekalo 2. srečanje učiteljskih zborov Slovenije pod naslovom Potepanje med melodijami doma in po svetu. V družbi šestih učiteljskih zborov iz različnih slovenskih krajev je pivški zbor za svoje petje požel veliko navdušenje, prejel številne pohvale poslušalcev ter kar nekaj vabil za gostovanja pri ostalih učiteljskih zborih.

 

(Skupno 730 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost