20.november je UNICEF-ov svetovni dan otrok – dan, ko po vsem svetu, tudi v Sloveniji, praznujemo rojstni dan Konvencije o otrokovih pravicah, ki ima letos 30 let. Konvencija je najpomembnejši dokument za otroke, zaradi katerega danes milijoni otrok živijo bolje.

Otroci ta dan prevzamejo vloge odraslih v podjetjih, šolah, Evropskem parlamentu in še kje. Tudi naša šola se je odločila za sodelovanje in tako so posamezni učenci za eno šolsko uro prevzeli vlogo ravnatelja, pomočnice ravnateljice, tajnice, učiteljice, pomočnice vzgojiteljice, knjižničarja, kuharice ter hišnika in svojo funkcijo opravili več kot odlično.

Zaposleni na šoli pa so svetovni  dan otrok obeležili z modrim oblačilom ali dodatkom – #GoBlue za vsakega otroka.