Bralna pismenost

Opolnomočenje učencev z izboljšanjem bralne pismenosti in dostopa do znanja – projekt Bralna pismenost

Brati pomeni početi podvige.
Brati je možno marsikaj.
Recimo: grozdje in fige in knjige
in med brati še kaj.

(Tone Pavček)

V šolskih letih 2011/2012 in 2012/2013 je OŠ Pivka sodelovala v projektu Opolnomočenje učencev z izboljšanjem bralne pismenosti in dostopa do znanja (krajše: Bralna pismenost), ki ga je vodil Zavod RS za šolstvo. Program je delno financiral Evropski socialni sklad ter Ministrstvo za izobraževanje, znanost, kulturo in šport. Osnovni namen projekta je bil prispevati k zagotavljanju enakih izobraževalnih možnosti, izboljšati dostop do kakovostnega izobraževanja in vpeljati učinkovite strategije za doseganje višje ravni bralne pismenosti.

Čeprav se je projekt uradno zaključil, smo na šoli obdržali nekatere aktivnosti, s katerimi se trudimo učence motivirati za branje, jih spodbujamo h kritičnemu razmisleku ob besedilih, uporabi ustreznih bralnih strategij ter razvijamo bralno kulturo.

Nekaj utrinkov z naših bralnih podvigov …

????

branje 2