Skoči na glavno vsebino

Tudi v letošnjem šolskem letu smo se vključili v mednarodni projekt Branje ne pozna meja, v okviru katerega naša šola že več let sodeluje z OŠ Ivana Gorana Kovačića Vrbovsko iz Gorskega kotarja. Tokrat so v projektu sodelovali učenci 7. b z razredničarko. Med šolskim letom so brali knjigo Srečni dnevi hrvaškega pisatelja Mira Gavrana. O prebrani knjigi so se pogovarjali, pesniško poustvarjali ter po vzoru televizijskega kviza Lepo je biti milijonar pripravili kviz, vezan na vsebino prebrane knjige.

V petek, 21. 4. 2023, so se z razredničarko in knjižničarko udeležili zaključnega srečanja v Vrbovskem. Uvodni del srečanja je bil namenjen spoznavanju naših sedmošolcev in hrvaških šestošolcev. Nato so se sodelujoči učenci zabavali ob reševanju dveh kvizov. Po skupinah so razmišljali o pomembnih temah, ki jih prebrana knjiga obravnava (prijateljstvo, iskrenost, skrivnosti, ocene in pričakovanja staršev). Svoje misli o teh temah so tudi zapisali. V nadaljevanju druženja so prisluhnili Davorju Grguriću, hrvaškemu pesniku in raziskovalcu kulturne dediščine Gorskega kotarja, ki je učencem povedal veliko zanimivega o običajih in mitologiji tega dela Hrvaške. Z deklamacijama lastnih pesmi sta se zbranim predstavila Nika in Nik. K veselemu in razposajenemu vzdušju pa sta s poskočnimi vižami pripomogla tudi odlična harmonikaša Grega in Lenart. Po okusnem kosilu so se v spremstvu gostiteljev sprehodili po kanjonu Kamačnik. Obisk Hrvaške so zaključili z ogledom Astronomskega centra v Reki.

(Skupno 359 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost