Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 6. 12. 2018, nas je ponovno obiskala akademska kiparka Urša Toman. V uvodnem delu nam je predstavila svoje kipe, ki jih je izdelala iz različnih materialov. Vsi so bili nad njenimi stvaritvami navdušeni. Nato je sledilo delo – kiparjenje. Učenci so se dela lotili z veliko vnemo. Pri ustvarjanju so bili zelo sproščeni. K temu je zagotovo pripomogla predhodna izkušnja kiparjenja s prvega obiska. Eni so oblikovali portrete, ki so izražali čustva, drugi so motiv izbrali poljubno. V tretji skupini so ustvarjali na posebnem stojalu za večje portrete, portret v naravni velikosti. Kot pravi kiparji so ga ob koncu prerezali na pol in izdolbli. Kiparka je bila nad delom in odzivi učencev navdušena. Rezultat njihovega dela so zanimivi in raznoliki kipi, ki čakajo, da gredo v peč.

 

(Skupno 583 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost