Skoči na glavno vsebino

Učenci in učenke 3. razreda OŠ Pivka smo zaključili z dejavnostmi, ki so potekale v okviru mladinskega literarnega festivala Bralnice pod slamnikom. Pogovarjali smo se o izzivih življenja in brali knjige, ki jih je napisala in uredila Gaja Kos.

2. marca 2018 smo v knjižnici OŠ Pivka gostili pisateljico, urednico, prevajalko in literarno kritičarko Gajo Kos.

Za srečanje so učenci pripravili kratek kulturni program, na katerem so se predstavili z recitacijo, plesom  in petjem. V treh jezikih so prebrali zgodbico o Jakobu in muci Mici.   Gostji so postavljali vprašanja o delu, ki ga opravlja, knjigah in prostem času. V sproščenem in zanimivem pogovoru so učenci spoznavali njen poklic in delo.

Najbolj všeč so nam bile zgodbe o Grdavših, ki so jih učenci naslikali pri likovni umetnosti. Naše likovne izdelke smo razstavili pred šolsko knjižnico.

Mentorica: Mirjam Šatej Cucek

  

 

(Skupno 642 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost