Od 4. do 9. novembra se je v okviru projekta Erasmus+ skupina učencev in učiteljic iz OŠ Pivka udeležila mobilnosti, ki je potekala na šoli v Grčiji. Aktivnosti v projektu razvijajo nove oblike spodbujanja in ozaveščanja poklicnega usmerjanja, zato v njem delujejo učenci devetih razredov. Na šoli 1st High school Egaleo v Atenah so potekale delavnice, kako kreirati svoj lastni življenjepis –  Europass (C.V.), kako izdelati video animacijo, učencem pa so bili predstavljeni tudi določeni poklici. Organizirana je bila strokovna ekskurzija v tovarno, kjer izdelujejo vojaška in civilna letala E.A.B. factory ter obisk biofarme, ki je povezana z lokalnim turizmom. Tam so učenci  izvedeli še, kakšne kvalifikacije mora imeti uspešen turistični delavec.

Seveda pa ni manjkalo ogledov kulturno arheoloških znamenitosti. V predelu Aten Monasteraki smo iskali skriti zaklad, v Epidauru smo si ogledali amfiteater, prečkali smo Korintski prekop, najbolj zanimiva in poučna pa sta bila Parthenon in muzej Akropole.

mag. Mirjam Francetič, koordinatorica projekta