Skoči na glavno vsebino

Glasba  je  čarobna  spremljevalka  naših  življenj. Kot  nevidna  nit  nas  povezuje  z  najglobljimi  čustvi, spomini  in  trenutki. Tako  kot  življenje samo  je  tudi  glasba zelo raznolika: lahko  se  prepustimo  nežnim  klavirskim  notam  ali  pa  zvenu  divjih  kitar, radi  tudi  prisluhnemo  melanholičnim  baladam  ali  pa  zaplešemo  ob  ritmičnih  plesnih  skladbah.

Takti  in  harmonije  so  kot  utrip  srca, ki  nas  vodi  skozi  vsak  dan.  Glasba  nas lahko  potopi  v  nepozabne  spomine, nas  pogreje  v  hladnih  trenutkih  in nas  dvigne  v  veselju. Jeuniverzalni  jezik, ki  presega  meje  kultur, jezikov  in  časa.

V  torek,  5. 3. 2024,  je  v  avli  OŠ  Pivka  potekala  že  tradicionalna  prireditev  GLASBA  BOGATI  NAŠ  SVET,  ki  so  jo  s  svojimi  nastopi,  zaznamovanimi  z  ljubeznijo  do  glasbe  popestrili  mladi  glasbeniki  Glasbene  šole  Postojna,  z  zanimivim  izborom  pesmi  pa so  nastopili  še  učenci  OTROŠKEGA  in  MLADINSKEGA  PEVSKEGA  ZBORA  ter  UČITELJSKI  PEVSKI  ZBOR  CARMINA.  Ljubezen  do  glasbe  in  prepevanja  pa  so  predstavili  tudi  člani   ŠOLSKEGA  BENDA  ter  ljubiteljice  karaok.

Vsi  nastopajoči  so  svoje  znanje  in  ljubezen  do  glasbe  izrazili  z  vedrimi  pesmimi  ter  zvočnostjo  pisane  palete  glasbil,  tj.  kitare,  violine,  klarineta,  klavirja,  harmonike,  evfonija  in  trobente.  Tako  so  glasbeniki  in  pevci  s  svojimi  mentorji  pokazali  in  dokazali,  da  glasba  prihaja  iz  dna  srca  in  se  nežno  s  svojo  nevidno  roko  dotakne  mnogih  src.

Ob  tem  bi  se  radi  zahvalili  za  dobrodelne  prispevke,  s  katerimi  so  obiskovalci  obogatili  ŠOLSKI  SKLAD  OŠ  PIVKA.

Irena Tot

foto: Anika Udovič

(Skupno 247 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost