Skoči na glavno vsebino

V okviru projekta SKUM, v katerem sodeluje naša šola, je v ponedeljek, 23. septembra 2019, učence 7. razreda obiskal tolkalist Jaka Strajnar. Spoznali so ga že v lanskem šolskem letu, ko jih je uvajal v svet igranja na glasbilo cajon.

Tokrat se je vključil v učno uro, v kateri so učenci spoznavali začetke razvoja glasbe. Ker je pračlovek pogosto uporabljal svoje telo kot glasbilo, so tudi učenci preizkušali, kakšne zvoke lahko ustvarijo samo z uporabo svojih rok in nog. Raziskovanje je bilo zanimivo in zabavno. Učenci so bili zelo ustvarjalni, saj so s svojimi telesnimi tolkali sami oblikovali tudi spremljavo za pesem in jo izvedli.

Dogodka se je udeležila tudi dr. Branka Rotar Pance, izredna profesorica na Akademiji za glasbo v Ljubljani, ki je izvedbo učne ure zelo pohvalila.

 

 

(Skupno 552 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost