Skoči na glavno vsebino

Z učenci izbirnega predmeta italijanščine smo se v zgodnjih jutranjih urah prelepega četrtka (20. 6. 2019) odpravili v Italijo, da tako še nadgradimo svoje znanje ter preizkusimo naučene vsebine še v praksi. Prvi del poti nas je vodil do safari parka NATURA VIVA v bližini Gardskega jezera. Tam smo se najprej z avtobusom podali v okolje prostoživečih živali, med katerimi smo največjo pozornost vzbudili pri radovedni žirafi, ki se je odločila ogledati male slovenske turiste prav od blizu. Potem pa smo se še sami sprehodili po ogromnem živalskem vrtu in si ogledali najrazličnejše živali, ki so v parku razdeljene po področjih svojega življenjskega okolja. Žal se jih je zaradi vročine precej poskrilo v senco in smo jih med vsem zelenjem zaman iskali.

V popoldanskih urah smo nato krenili še do bližnjega mesta Verone, kjer smo si ogledali vse najpomembnejše znamenitosti – Julijin kip, hišo in balkon, trgovsko ulico Via Mazzini, zeliščni trg s tržnico in nenazadnje tudi znamenito Areno, rimsko gledališče iz 1. stol. n. št., ki še vedno gosti razne koncerte in operne predstave.

Učence so spremljale učiteljice Tanja Stavanja, Magdalena Bobek, Lucia Ahčin Bavdek in Urška Bubnič.

(Skupno 1.105 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost