Skoči na glavno vsebino

 

V ponedeljek, 8. februarja, bomo praznovali Prešernov dan, ki je osrednji slovenski kulturni praznik in državni praznik – dela prost dan v Republiki Sloveniji. Spomin na pesnika Franceta Prešerna smo obeležili tudi na naši šoli s krajšo kulturno prireditvijo. Prepustili smo se doživetim deklamacijam Prešernovih pesmi Zdravljica, Povodni mož in Gazela 6 ter prisluhnili eni najbolj znanih Prešernovih pesmi O,Vrba, ki je zaživela tudi v glasbi Vlada Kreslina. Čeprav se nam zdijo Prešernove pesmi pogosto težko razumljive, verzi zapleteni, pa nam njegov metaforično bogat jezik, ko ga enkrat razvozlamo, poboža dušo in razkriva najgloblje skrivnosti človekovega življenja in čutenja. Vsem želimo prijetno preživet kulturni praznik.

002 004 006

(Skupno 127 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost