Skoči na glavno vsebino

V torek, 9. 1. 2024, smo v šolski knjižnici izvedli tretje srečanje letošnje medgeneracijske bralne skupine. Pogovarjali smo se o/ob mladinskem romanu Na drugi strani slovenske pisateljice Neli Kodrič, ki je prvič izšel pred 20 leti, obravnava pa v današnjem času zelo aktualno temo – medvrstniško nasilje.

Spore med vrstniki lahko razrešujemo na različne načine. Udeleženci srečanja smo se poskušali čim bolj vživeti v vlogo literarnih likov, ki sta bila v sporu, in njun spor rešiti s pomočjo t. i. kartic prijateljstva (ang. friendship cards), didaktičnega pripomočka, ki se uporablja za reševanje medvrstniških sporov na miren način. Odrasli so srečanje obogatili tudi z doživetim pripovedovanjem o neprijetnih dogodkih iz svoje mladosti, nekateri so bili namreč v šoli tudi sami deležni izsiljevanja in groženj vrstnikov, a na srečo njihove izkušnje s tovrstnim nasiljem niso bile tako grenke kot Milanove iz romana Na drugi strani.

Koordinatorica Tanja Marušič

(Skupno 160 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost