IMG_0315[1]

Pri Društvu Bralna značka Slovenije – ZPMS so v sodelovanju z Javno agencijo za knjigo RS v lanskem šolskem letu osnovali projekt Medgeneracijsko povezovanje ob literarnih delih, ki so namenjena najstnikom in odraslim, s katerim želijo povezati skupine mladih bralcev in odrasle bralce v istem kraju. Na Osnovni šoli Pivka letos prvič uvajamo medgeneracijski projekt branje. V ponedeljek, 9. novembra smo se v šolski knjižnici zbrali učenci, učitelji in članice upokojenskega bralnega društva iz Pivke, vseh skupaj nas je bilo 20. Prebrali smo pesniško zbirko Izbrane Rozine v akciji : pesmi za odrasle od 13. leta naprej. Srečanje je vodila promotorka branja in koordinatorka projekta mag. Tilka Jamnik. Bralna delavnica je bila zelo koristna in poučna, tako za učence kakor tudi za odrasle. Namreč, učenci pogosto enačijo branje s šolskim delom, zato imajo nekateri nekakšen »odpor« do njega, z medgeneracijskim branjem pa spoznavajo, da je potrebno v mladosti razvijati bralne sposobnosti, ki nam v poznejših letih koristijo, branje pa nam skozi življenje postane užitek. Bralne delavnice bomo izvedli še trikrat ob prebranih knjigah, ki smo jih dobili v last, saj je motivacija učencev za branje narastla ob tem, da z njimi berejo učitelji in starejši ljudje. S skupnim branjem tako mladi in starejši drug od drugega lahko veliko pridobimo ter razvijamo vseživljensko učenje.

mag. Mirjam Francetič