Na naši šoli že 6. leto sodelujemo v projektu Medgeneracijsko branje mladinskih knjig. Bralci različnih generacij prebirajo slovenske mladinske knjige, o katerih se nato na srečanjih pogovarjajo, delijo svoja občutja in svoje osebne izkušnje, izmenjavajo mnenja, obujajo spomine ter pri tem tkejo globoke medgeneracijske vezi. V letošnjem šolskem letu se ob knjigah in s knjigami druži 18 navdušenih bralcev – devet devetošolcev, učiteljice in upokojenci, člani krožka Beremo skupaj, ki deluje v okviru Društva upokojencev Pivka.

Za nami je 1. srečanje, ki smo ga izvedli v ponedeljek, 23. 11., preko ZOOM-a. Na srečanju je vsak udeleženec na svojstven način predstavil poljubno knjigo, ki jo je prebral. Nabor predstavljenih knjig je bil nadvse pester. Mlajši bralci so v glavnem prebirali fantazijske knjige in knjige, ki obravnavajo aktualno mladinsko tematiko in problematiko, odrasli pa smo posegali po bolj realističnih delih.

V načrtu imamo že naslednje druženje. Takrat bo izodišče za naš pogovor mladinski roman Elvis škorc, genialni štor, ki je nastal izpod peresa mladinske pisateljice Janje Vidmar.